Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.

Kategoriler

Arama Sonuçları

İşlem yapılıyor...
Sıkça
Sorulan Sorular
Formu doldurun ve kısa süre içinde size ulaşalım.

 

Sık Sorular Sorular

Agrobayi.com'da satış yapmak çok kolay! Üyelerimizden satış yapmak istediklerinde herhangi bir ilan ücreti talep edilmez. Üyelerimiz ücretsiz ilan verdikten sonra hemen satış yapmaya başlayabilirler. Kargo teslimatı sonrasında onay ile birlikte para satıcı üyemizin hesabına aktarılır. Tüm siparişler faturalandırılmak zorunludur. Satıcılarımız, satmış oldukları ürünün niteliğinden ve ayıplı olmasından sorumludurlar.

Ana sayfamızda yer alan kaydırmalı reklam alanımız, üyelerimizin ürünlerini belirli bir süre için öne çıkarmak ve satışlarını arttırmak için tasarlanmıştır. Tüm üyelerimiz bu alandan faydalanabilirler. Böyle bir talebiniz varsa; lütfen Canlı Destek birimimiz ya da Müşteri Hizmetleri Temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Alıcı eksik ürün teslim aldığını Agrobayi'ye ilettiği takdirde, Satıcı’dan ürün paketlemesini yaptığı sıradaki kamera kaydı istenir. Kamera kaydı olmaması durumunda, satıcı eksik ürün gönderdiğini ve sorunu çözeceğini kabul etmiş sayar. Satıcı’nın kamera kaydında ürünleri tam koyduğunu göstermesi halinde, Alıcı’nın teslim aldığı kargo paketini açarken ki kamera görüntüleri ile durumu ispatlaması gerekecektir.

Satıcı bayimiz onaylamadan önce siparişinizi iptal edebilirsiniz. “Aldıklarım” sayfası, sipariş detayı bölümünden “Siparişi İptal Et” butonuna basmanız yeterlidir.

Aldığınız ürün ile ilgili, satıcının ürün için onay verip vermediğini kontrol ediniz. Satıcı ürünü onaylamadan önce siparişi iptal edebilirsiniz. İptal işlemi sonrası ürün bedeli, alışveriş sırasında kullandığınız kredi kartınız üzerinden 3 iş günü içerisinde kesintisiz olarak iade edilecektir. Kargoya verilen ürünler için iade süreci uygulanması gerekir.

Satıcı tarafından onaylanan ürünler iptal edilemez.

İptal, satıcının ürünü henüz onaylamadığı/göndermediği durumlar için geçerlidir. Ürün satıcı tarafından kargolandıktan sonra iptal işlemi yapamazsınız, ancak iade talebinde bulunabilirsiniz.

“Aldıklarım” sayfasından tüm taleplerinizi takip edebilirsiniz.

Almış olduğunuz ürün kargoya verilmişse siparişi iptal edemezsiniz. Ürünü teslim aldım butonunu işaretledikten sonra “Kolay İade” talebi oluşturabilirsiniz.

Pazaryerimizi kullanan üyelerimiz “tacir“ sıfatı taşıdıkları için tüketici sıfatı taşımamaktadırlar, bu nedenle sistemimiz üzerinden yapacakları alımlarında sebep göstermeksizin iade hakları bulunmamaktadır. Ancak, Türk Borçlar Kanunu kapsamında satılan ürünlerde hata, eksik, hasar bulunması veya alınan ürünün ayıplı olması durumunda Satıcı‘nın hata, eksik, hasar ve ayıptan sorumluluğuna ilişkin kurallar geçerli olup, Alıcı‘nın bu kapsamda iade hakkı vardır. Bu gibi durumlarda, ispat yükü Alıcı’da olup iade için geçerli bir gerekçe sunmak suretiyle iadenin yapılması gerekmektedir. Alıcı ve Satıcı’nın hukuki ve cezai sorumlulukları baki olup, Satıcı‘nın iade ve değişimden kaçınması halinde Agrobayi’nın satıcıya rücu hakkı saklıdır.

Kargo paketi veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi halinde kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. • Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilirsiniz. • Hasar tespit belgesini düzenletmediğiniz takdirde üründeki sorunun satıcı veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. • Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz. • Hasarlı kargoların iadesinin satıcı tarafından kabul edilmemesi durumunda resmi mercilerce tahakkuk ettirilecek idari para cezaları, sözleşmesel, hukuki ve cezai sorumluluk için sorumluluk yüklenen Alıcı veya Satıcı’ya rücu etme hakkımız saklıdır.

Tutanak tutturulmadığı durumlarda iade süresiyle ilgili tüm sorularınız için Canlı Destek birimimiz ile iletişim kurunuz. (Sipariş kodunuz yanınızda bulunmalıdır.)

Aldıklarım sayfasından iade talebinizi takip edebilirsiniz.

Satış yapan üyemiz ürünlerini alıcı üyemize gönderirken; • Paket/koli vb. ambalajların sağlamlığını kontrol etmelidir. • Paket/koli içerisindeki ürünlerin (katı/sıvı), kargo esnasında hasar/deforme olmayacak şekilde ilave poşetleme, pat pat, kağıt gibi dolgu malzemeleri ile mutlaka desteklenerek sarılması gerekmektedir. • Sıvı ürün gönderimlerinde ürün dik şekilde yerleştirilmeli, her bir ürün ayrı ayrı sarılmalıdır ayrıca mutlaka koli/paket üzerinde kırılabilir / hassas ürün ibaresi yazılmalıdır. • Paket/koli vb… ambalajların üst ve alt kısımları belirli olmalıdır.

Alıcı üyemiz; teslim aldığı ürünü aynı şekilde teslim etmek durumundadır. Barkodlar, ürün marka etiketleri vb… gönderimde ne var ise eksiksiz bir şekilde iade etmelidir. İade edilecek ürünler Agrobayi’nın anlaşmalı kargo şirketleri ile teslim alınmışsa (Ptt Kargo vb.), iade faturası ile birlikte Agrobayi sitesinde “Aldıklarım / Sipariş Detayı sayfasında “Kolay İade Oluştur” butonunu tıklayarak anlaşmalı kargolarla gönderilmek üzere kod alabilirler. Agrobayi anlaşmalı kargolar haricinde gelen kargolar için Müşteri Hizmetleri birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kargo görevlisi adresinize ulaştığında kargoyu teslim alacak birini bulamazsa kargoyu teslimat şubesine götürür. Teslim alınmayan paketler ortalama olarak 1-2 iş günü kargo şubesinde bekletilir. Kargo şubesinde bekletilen ürünlerinizi şubeden teslim alabilirsiniz.

Ürün alırken kargo seçimi yapamazsınız. Satıcı bayimizin belirlediği kargo firmaları üzerinden alım yapabilirsiniz.

Kargo firmaları hafta içi çalışma saatleri (09.00 - 18.00) arası teslimat yapmaktadır.

Adres değişiklik taleplerini Agrobayi Canlı Destek / Müşteri Hizmetleri birimimizi arayarak yapabilirsiniz.

İade kargo ücretleri her zaman alıcıya aittir. Satıcı sadece hatalı olduğu (ürünün eksik/yanlış/kusurlu/ayıplı olması vb…) durumlarda iade kargo ücretini öder.

Agrobayi.com’da sipariş veren üyelerin ürünlere hızlı erişimi esastır. Bu nedenle Agrobayi.com’da saat 14.00’dan önce verilen siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmelidir. 14.00 dan sonra verilen siparişler ise en geç bir sonraki iş günü sonuna kadar kargoya teslim edilmiş olmalıdır.

Satıcı bayilerimiz kargo gönderme işlemini her siparişe özel olarak üretilen Agrobayi kargo barkodu ile birlikte PTT Kargo vb. aracılığıyla gönderecektir. Satıcı bayilerimiz isterlerse kendi anlaşmalı kargo şirketini de kullanabilirler.

Kesinlikle Güvenli! Kredi kartınızla gerçekleştireceğiniz tüm işlemler, Agrobayi güvencesi altındadır. Agrobayi kredi kartı ödeme altyapı desteği BDDK lisanslı güvenli ödeme şirketi tarafından sağlanmaktadır Tüm ödemeleriniz Agrobayi ve güvenli ödeme aracı şirketimizin %100 güvencesi altında gerçekleşir.

Agrobayi, Satış yapan üyelerimizin ilanlarında belirttikleri satış fiyatları üzerinden %8 + KDV komisyon bedeli almaktadır. Bu oranın bir bölümü güvenli ödeme ve bankacılık hizmeti sağlayan şirketine ödenmektedir

Ödemeler, alıcı bayilerimizin ürünleri güvenli bir şekilde teslim aldığını onaylamasının ardından en geç 7 iş günü içinde, Onaylanmadığı durumda sistem tarafından 3 gün sonra otomatik olarak onaylanır. Ödeme minimum 1 maksimum 5 iş günü içerisinde hesabınıza aktarılır. (Kargo gecikmesi bu süreyi uzatabilir.)

İade yapılan ürünler, satıcı bayimizin ürünü iade teslim aldıktan sonraki 5 iş günü içerisinde alışveriş sırasında kullanmış olduğunuz kredi kartınıza iade edilir.
Slaytı başlat